Marynarki damskie

Jak wybrać strój do pracy?

Marynarki damskie

Każde miejsce pracy ma inną specyfikę oraz różnorodne wymagania odnośnie stroju. Ci pracownicy, którzy na co dzień mają kontakt z klientami, najczęściej mają z góry narzucony ścisły kodeks odnośnie codziennego stroju (tak zwany dress code). Inni z kolei podczas normalnej biurowej pracy widują jedynie swojego szefa oraz współpracowników, tym samym nie obowiązują ich żadne odgórnie nałożone normy. Niezależnie od sytuacji, wybór stroju do pracy nie jeden raz nastręcza nam wielu trudności. Decyzja jest trudna zwłaszcza w przypadku kobiet, które na co dzień chcą wyglądać pięknie i podkreślać swoją urodę, jednocześnie zachowując profesjonalny wygląd.

Dla kobiet, które pracują w miejscach bez ściśle ustalonego dress code’u istnieje naprawdę wiele ciekawych możliwości doboru stroju jednocześnie eleganckiego i pasującego do biznesowego szyku, oraz wygodnego i praktycznego. Mało która z nas ma ochotę i siłę codziennie biegać w szpilkach i obcisłych ołówkowych spódnicach. Na szczęście nie tylko dobrze skrojony żakiet i buty na obcasie potrafią stworzyć naprawdę oszałamiający look.

Na co dzień zamiast niewygodnych i niezdrowych wysokich szpilek, warto wybrać buty na niższym obcasie lub zupełnie płaskie. W biurowym zgiełku doskonale sprawdzą się tak zwane oxfordki, czyli bardzo eleganckie półbuty które swoje korzenie mają na jednej z najbardziej znanych światowych uczelni. Do takiego modelu butów z powodzeniem dobrać można czarne materiałowe spodnie o wąskim kroju lub ciemne dżinsy. W formie topu doskonale zagra koszula, elegancka bluzka bądź nawet zwyczajny t-shirt, pod warunkiem, że będzie on utrzymany w stonowanej kolorystyce. Całości stylizacji odpowiedniego tonu nada marynarka, która nawet ubraniom w typie basic nada profesjonalny wygląd.

Marynarki damskie to doskonały wybór do biura, ponieważ z pośród wszystkich bardziej oficjalnych rzeczy wyróżniają się dużą wygodą oraz komfortem noszenia. Łatwo je również zestawić z całym szeregiem innych ubrań – od koszulek, po eleganckie bluzki lub nawet sukienki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *