Implanty zębowe nasze zbawienie

Implantologia jest to pojęcie bardzo nowoczesne, ale dla niektórych zbawienie. Krótko mówiąc, jest to sposób na odtworzenie brakującego zęba. Implant taki daje nam możliwość zaklejenia luki w uzębieniu, a także normalnemu funkcjonowaniu, cho

by w spożywaniu posiłków. Każdy z nas by chciał mieć piękny uśmiech. Prawda?

Implant inaczej wszczep. Wygląda jak śruba, którą umieszcza się w ubytku jako zastępca korzenia. Jeżeli brakuje jednego zęba, montuje się implanta imitującego brakującego zęba. Na większej ilości ubytków nawet koło siebie polega na tym samym.

Zabieg taki odbywa się ze znieczuleniem miejscowym tak jak w przypadku usuwania uzębienia. Na życzenie pacjenta można wykonać także ten zabieg pod narkozą. Czas takiego zabiegu jednego implantu trwa około 30-60 minut. Jeżeli jest ich więcej może to potrwać nawet do dwóch godzin.

Wiele z nas zadaje sobie pytanie: Czy pojawiają się siniaki i opuchlizna? Otóż z tym różnie bywa. Jeden implant najczęściej nie powoduje niechcianych obrzęków, ale wszystko zależy od miejsca jego mocowania. Występuje przeważnie w okolicach nosa, czyli na górnym uzębieniu. Jeżeli jest to umieszczenie większej ilości zębów, wtedy na pewno będzie potrzebne kilka dni urlopu. Opuchlizna i siniaki gwarantowane, wielkość może być różna.

Warto także pamiętać wybierając się na taki zabieg, że nie ma możliwości od razu zamontowania do śruby zęba. Najczęściej potrzeba na zagojeni się rany około 3 miesiące, a następnie dopiero uzupełnienie go. Jednak można użyć maskujących sposobów tymczasowych na uzupełnienie takiego zęba. Taka możliwość jest po konsultacji z lekarzem i nie zawsze może być wykonana u każdego pacjenta.

Implanty są wykonywane z tytanu, ale nie ma znaczenie jego odcień, ponieważ zasłania kolorystykę błona śluzowa. Najważniejszy jest odcień uzębienia stałego. Tutaj wybór jest dosyć spory od porcelany po tlenek cyrkonu. Wybór należy do nas samych, lecz warto podpytać, aby nasze uzębienie wyglądało jak najbardziej na naturalne.

Gwarancja! To słowo często w naszej polszczyźnie występuje i wiele osób o nią pyta, także w tej kwestii. Co do tego różnie bywa, ponieważ implanty u większości osób przyjmują się bezproblemowo i długo służą, ale zdarzają się osoby, którym jednak nie przyjmują się lub nie będą służyć długo. Warto, więc co jakiś czas zgłaszać się do kontroli tego uzębienia, aby móc potem prosić o jakąś poprawkę gwarancyjną. Chociaż różnie z tym bywa.

Implanty są idealnym rozwiązaniem na pojedyncze ubytki i nie tylko. Mają przewagę, ponieważ nie szkodzą naszemu stałemu uzębieniu i nie wymagają np. usuwania zdrowych zębów w razie montażu takiej protezy.