Wybielanie zębów

Młody czy starszy każdy z nas by chciał mieć piękny, zadbany uśmiech. Niestety wiele czynników, źle wpływa na nasze zęby: kawa, herbata, soki powodują szarość zębów. Często takie przebarwienia powodują brak uśmiechu na naszej twarzy. Jest na to jednak sposób. Można mieć bielsze zęby dzięki wybielaniu laserowym lub nakładkowym.

Wybielanie laserowe polega na:

-oczyszczeniu dokładnie osadu z zębów

- naniesieniu żelu chroniącego dziąsła

- utwardzeniu żelu lampą UV

- naniesieniu preparatu wybielającego na zęby

- naświetleniu preparatu na zębach lampą UV przez 15 minut.

Najczęściej aby uzyskać lepszy efekt proces taki jest powtarzany 3-4 razy.

Wybielanie nakładkowe polega na:

- oczyszczeniu uzębienia z osadu

-pobraniu wycisku z zębów na standardowych łyżkach wyciskowych

- przygotowaniu wycisku

- wręczeniu nakładki ( wycisku) i strzykawki z żelem wybielającym

- nakładaniu przez 10-14 dni nakładki z żelem na noc

Ten proces nie wymaga konsultacji w trakcie ze stomatologiem.

Wybielanie wbrew pozorom nie naruszają struktury uzębienia. Barwnik szkliwa zostaje rozjaśniony, nie niszcząc jego. Odporność na próchnicę i struktura chemiczna zęba pozostaje bez zmian.

Wybielanie zębów pod kątem lekarza stomatologa jest całkowicie bezpieczne. Po zabiegu wybielania zębów może wystąpić nadwrażliwość na zimne i ciepłe, ale mijające po około 2-3 dniach. Efekt takiego wybielania utrzymuje się około pół roku do nawet 2-3 lat. Wszystko to zależy od naszych nawyków higieny jamy ustnej i spożywania posiłków. A więc należy pamiętać, aby taki zabieg co kilka lat powtórzyć dla lepszego efektu. Nie można jednak zabiegu powtarzać częściej niż co sześć miesięcy, ponieważ może zaszkodzić.

Jak widzimy, stomatologia nie musi być złym wrogiem. Nowe technologie dają nam wiele nowych możliwości zadbania o siebie i piękny wygląd nawet uzębienia. Warto pytać o takie możliwości specjalistów. Wszystkie za i przeciw w naszym przypadku i podejmować się takim próbą, bo nie jest to takie kosztowne, a daje nam satysfakcję i zadowolenie.

Jednak metody domowe, preparaty kupowane w drogeriach wybielające, mogą źle wpłynąć na nasze uzębienie. Często pasty wybielające kupowane w aptekach, przez Internet itp. Posiadają w składzie substancje drobno sproszkowanego pumeksu. A takie substancje często niszczą szkliwo, na które osadza się większa liczba zanieczyszczeń.