Aby uśmiechać się częściej

Wiele osób w moim gronie znajomych i pewnie w waszym ma problem z częstym uśmiechem z wielu powodów. Takimi złymi współczynnikami może być: brak uzębienia, źle dopasowana proteza, nieprawidłowy zgryz. Takie problemu mogą się wydawać drobiazgiem, ale jednak tak nie jest. Mogą powodować problem estetyczny, zniekształcenie twarzy, wady wymowy i zły wygląd.

Zaczynając od warg, dziąseł a kończąc na zębach stanowi naszą całość. By móc odmłodzić swój uśmiech należy najlepiej zgłosić się do stomatologa lub ortodonty. Specjaliści tacy mogą zaproponować: korony, licówki, implanty, mostki, białe wypełnienia lub preparaty wybielające. Końcowy efekt może być piękny, ale wszystko zależy od nas samych. Dzięki pięknym zębom możemy się uśmiechać częściej.

Mały przewodnik w skrócie, aby zęby były piękniejsze:

- licówki są jedną z najlepszych propozycji stomatologicznych. Dzięki nim możesz pokryć rozległe wypełnienie, przebarwienia, zmiany kształtu zębów, wydłużenie ich lub poszerzenie. Jednym słowem mieć wymarzony efekt, pięknych zębów. Mogą być one wykonane z kompozytu lub porcelany. Najlepiej wyglądają z porcelany i dłużej nam mogą służyć. Licówki takie są specjalnie przygotowywane laboratoryjne z cieniutkich płytek, a następnie przyklejone do zęba. Aby móc pobrać taki odcisk, dentysta musi najpierw oszlifować zęba częściowo. Dopiero przy następnej wizycie dentysta nakleja je trwale do zęba. Dużą zaletą tej metody jest nie wielka utrata tkanek twardych zęba no i dobry efekt estetyczny, przy którym nawet nie ma widocznych przebarwień.

- bonding jest metodą wykorzystującą żywiczne kompozyty. Pokrywa się nimi powierzchnię zęba przebarwionego lub zniekształconego. Mieszanka do tego wykorzystująca jest dopasowywana kolorystycznie i do kształtów zębów. W tym celu najpierw przednia część zęba zostaje pomniejszona, aby ząb nowy nie był za duży. Potem na powierzchni zęba pozostawia się małe kropelki kwasu. A na samym końcu smaruje się żywiczną kompozycją i tworzy się nowy wygląd zęba. Pozostaje on utwardzony, wygładzony i wypolerowany.

- koronki są metodą uzupełnienia protetycznego. Dzięki tej metodzie możemy odbudować zęba nawet, wtedy gdy nie jest możliwe już normalne wypełnienie. Korona ta może służyć do pokrycia w całości zęba lub być jego ochroną przed załamaniem czy poprawą jego wyglądu. Korony takie mogą być porcelanowe lub ceramiczne i można je dopasować kolorystycznie do naturalnego uzębienia.

- implanty są metodą bezpieczną i uzupełnieniem brakującego uzębienia. Jest to wkręt tytanowy, na którym utrzymuje się korona, czyli trwały ząb. Jednak za czym on będzie umocowany ,musi potrwać około 3-6 miesięcy, aby zagoiła się rana wraz z wkładem tytanowym. Implanty zrastają się ze szczęką, a więc są dobrym materiałem na odbudowę. Ich trwałość wynosi około 10-20 lat. Wszystko zależy od stosowania się pacjenta do zaleceń lekarza.

-cosmetics contouring jest to zabieg konturowania zębów, gdy są nie równe lub poszarpane. Dentysta może tym sposobem wyrównać je, lecz nie dużo.

- białe wypełnienie jest metodą przywracania prawidłowej czynności i kształtu uzębienia. Materiałami takich uzupełnień mogą być: porcelana, złoto, żywica kompozytowa, a także amalgamat. Biały materiał kompozytowy daje siłę i wytrwałość zębowi.

A więc stomatologia, ma bardzo obszerną gamę zabiegów, które można wykonać dla zdrowego i pięknego uśmiechu. Myśli nasze często są negatywne, a trzeba myśleć pozytywnie. Piękny uśmiech może posiadać każdy z nas, nie zwracając uwagi na wiek. Nowoczesna estetyka sprawia cuda.