Piękne piersi bez skalpela

Na naszym rynku pojawia się coraz więcej operacji plastycznych, które pozwalają udoskonalić wygląd piersi. Coraz więcej pacjentek nie chciałaby jednak powiększać piersi a je ukształcić. Powstał właśnie taki zabieg nazwany zabiegiem Macrolane. Jest to metoda nieinwazyjna bez użycia skalpela.

Zabieg Marcolane jest przeprowadzony za pomocą kwasu hialuronowego, który poprawia modelowanie ciała. Najczęściej służy do wypełnienia piersi, ale może znaleźć zastosowanie także jako wypełniacz do pośladków i łydek. Kwas tego typu można także wykorzystać u mężczyzn jako wypełniacz klatki piersiowej lub penisa. Metody te są coraz częściej wykorzystywane w naszym społeczeństwie w wielkim zadowoleniem.

Zabiegi tego typu nie muszą być wykonywane przez chirurga, ale warto jednak decydować się na fachową opiekę. Każdy decyduje sam za swoje zdrowie. Zabieg ten ogółem jest bezpieczny wykonywany przy znieczuleniu miejscowym. Niestety powinno się wykonać przed tym zabiegiem badania typu: morfologia, krzepliwość krwi, aby zmniejszyć ewidentnych siniaków lub obrzęków.

Po zakończony zabiegu zaleca się dla ostrożności antybiotyk. Ryzyko powikłań jakichkolwiek jest szacowany na mniej niż 0,05%, a więc znikome. Tak naprawdę wypełniacz zwany kwasem hialuronowym występuje w naszym ciele naturalnie, więc przyswajalny całkowicie dla naszego organizmu.

Jak przebiega taki zabieg?

Zabieg trwa około 30 minut plus kilka dodatkowych minut na wybór objętości i rodzaj Macrolane. Najlepiej polecany to VRF30, ponieważ utrzymuje się najdłużej. Znieczulenie wykonuje się pod pachą, następnie wykonuje milimetrowe nacięcia, przez które jest wkładana kaniula i wprowadzany pozostaje kwas. Najczęściej jest podawane 100-120 ml do piersi, co powoduje ich powiększenie o 1,5 rozmiaru. Po zabiegu zaleca się masowanie piersi, aby nie powstały grudki w rozkładzie płynu. Do codzienności można przejść już nawet następnego dnia, ponieważ dolegliwości są o wiele mniejsze niż po wkładzie silikonowym.

Zabieg kończy się bardzo naturalnym kształtem piersi. Miejsce wkłucia jest prawie całkiem nie widoczny. Metoda ta daje efekt natychmiastowy, a bardzo naturalny. Efekt taki utrzymuje się około 3 lata, następnie potrzebna jest powtórka zabiegu. Można także do strzyknąć po 20-30 ml po czterech miesiącach dla lepszego uformowania. Po wkładkach silikonowych także często trzeba powtarzać zabieg uzupełnienia.

Koszt takiego zabiegu jest różny, wszystko zależy od ilości wstrzykiwanego materiału. Cena standardowego uzupełnienia dwóch piersi po 120 ml kwasu kończy się ceną 7-8 tysięcy. Uzupełnienie ich jest już tańsze proporcjonalnie do ilości uzupełnienia.