Lifting dla młodszej skóry

Skóra z wiekiem się starzeje. Jest ona mało elastyczna, bardzo wiotka i pojawiają się zmarszczki. Przyczyną tego wszystkiego jest zanikanie kolagenu w skórze, ale także białka, które odpowiada za sprężystość i jędrność skóry. Nie powstrzymamy tego procesu, ale możemy go złagodzić poprzez lifting, dzięki czemu skóra na dłużej pozostanie młodsza i piękniejsza.

Lifting jest to operacja, polegająca na podciągnięciu tkanek miękkich. Poprawia wygląd i usuwa oznaki starzenia się typu zmarszczki, nadmiar skóry w okolicach szyjnych i twarzy. Zabieg cały polega na zmniejszeniu ilości skóry. Czyli podciągnięciu jej warstw podskórnych i powięzi twarzy a na sam koniec usunięciu jej nadmiaru. W niektórych przypadkach odsysa się także tłuszcz z okolic podbródka. Podczas całej operacji skóra jest nacinana przeważnie w miejscach mało widocznych, czyli wokoło ucha lub skroni.

Czas takiego zabiegu to około 3 godziny. Jest on bezbolesny, przed podjęciem działań jest podawany środek znieczulający miejscowo wraz ze środkiem uspakajającym. Blizny po zakończonym zabiegu są prawie nie widoczne, ale niestety pozostają. U każdej osoby, jednak będą one wyglądać inaczej. Czynnikami, które mogą wpłynąć na blizny:

- wiek

- stan skóry

- struktura kostna twarzy

Po wykonanym zabiegu należy uważać. Pozostają na około tydzień obrzęki, zasinienia. Po pierwszych 5 dniach usuwa się kilka szwów, a następnie po 12 dniach resztę. Najlepiej na pierwszą dobę pozostać pod okiem fachowca, który wykonywał zabieg. Po dwóch dniach pojawić się na konsultacje kontrolą. A przez około miesiąc prowadzić oszczędny tryb życia.

Przeciwwskazania do zabiegu to między innymi:

- złe wyniki badań

- opryszczka, stany zapalne skóry

- ciąża i karmienie piersią

- miesiączka

- choroby nowotworowe

- infekcje różnego rodzaju, złe samopoczucie

- leczenie antybiotykami i przyjmowanie niektórych leków

- zaburzenia krzepnięcia krwi

- zaburzenia sensoryczne

Należy jednak pamiętać, aby zabieg taki był dobrze przeprowadzony, należy udać się do sprawdzonego i dobrego specjalisty. Zabieg przeważnie nie jest powtarzany a efekt dosyć długotrwały.