Odżywianie głębokich warstw skóry

Stosowanie samych kosmetyków naszej cerze nie wystarcza. Powinniśmy ją bardziej pielęgnować do głębszych warstw skóry, ponieważ substancje w kremach działają powierzchniowo, a nie głęboko.

Nie raz nasza skóra, chociaż ją pielęgnujemy na co dzień, nie jest do końca oczyszczona. Walcząc z niektórymi problemami skórnymi typu: cellulit, zmarszczki, sucha skóra, będziemy potrzebować większej broni. Zabiegi nawilżające lub odżywcze będą bardziej skuteczniejsze, jeżeli będą poddawane pod naskórek. Bo to skóra właściwa decyduje o naszej jędrności i pięknym wyglądzie. A więc poddawajmy się także zabiegom specjalistycznym, które pozwalają nam pielęgnować także te głębokie warstwy skóry.

Warto stosować wszystkie takie zabiegi zapobiegawczo nawet dla naszej skóry niż potem walczyć z nimi podwójnie. Na wiele już powstałych problemów skórnych możemy zadziałać metodami medycyny estetycznej.

Do walki z oznakami starzenia się możemy walczyć poprzez:

- ultradźwięki

- koktajle dla urody

- mezoterapie igłowa

W taki sposób możemy odżywić nasze głębsze warstwy skóry, bez komplikacji i bolesnych operacji.

Mezoterapia igłowa idealnie sprawdza się we wszystkich dziedzinach pielęgnacyjnych typu: zmarszczki, cellulit, rozstępy w różnych miejscach. Jest to metoda mało inwazyjna i prawie bezbolesna. Cieszy się dużą popularnością wśród kobiet i nie tylko.

Ultradźwięki są następną metodą na walkę w głąb skóry z problemami naszej skóry. Kuracja taka przyśpiesza regulację krwi i metabolizm. Komórki jednocześnie ożywiają i a ciało regeneruje się poprzez masaż. Zabieg taki może być używany do wielu ciekawych przypadków kosmetycznych. Najlepsze rezultaty niestety dają jedynie przy regularnym stosowaniu ich co jakiś czas. Jest to metoda idealna dla osób, które nie lubią igieł.

Koktajle dla urody są stosowane zarówno w mezoterapi, jak i w ultradźwiękach. Koktajle tego rodzaju są wstrzykiwane miejscowo i nie wnikają w układ krążenia. Wykorzystuje się do nich przede wszystkim: składniki aktywne mikro i makroelementy, witaminy, peptydy, kwas hialuronowy, krzemionka organiczna i aktywne wyciągi z roślin. Substancje takie dobrze wchłaniają się i nie szkodzą.

Najczęściej taki koktajl jest wykorzystywany np. do zabiegu anti-aging, gdzie aplikuje się mieszankę kwasu hialuronowego z witaminami, minerałami, aminokwasami i kwasem nukleinowym. Taka kuracja jest idealna dla różnych problemów skórnych typu zmarszczki, poprawę jędrności policzek, podbródka. Daje efekt promiennej, gładkiej skóry. Doo kuracji antycellulitowej dodaje się mieszanek z kofeiny, wyciągu karczocha i fosfatydylocholiny. Wykorzystuje się je do ud, bioder i pośladków.

Wszystkimi zabiegami, aby się cieszyć na długi czas powinniśmy je powtarzać co jakiś czas regularnie.