Piękna bez skalpela

Każda z nas marzy o pięknym wyglądzie długotrwałym. Z roku na rok przybywa metod, które na to pozwalają. Kiedyś były to tylko metody używające skalpela teraz to mogą być zabiegi małoinwazyjne, do których nie potrzeba ostrych cięć.

Usuwanie zmarszczek

Drobne oznaki starzenia się skóry można zmniejszyć lub całkowicie się ich pozbyć poprzez zastrzyki botoksu. Skóra dzięki temu przykrywa mięśnie i się nie marszczy. Botoks ten używa się w przypadku zmarszczek mimicznych czy kurze łapki. Zabieg jest krótki, bo to tylko 15-30 minut a efekt widoczny już po kilku dniach.

Następnym sposobem na wypełnienie zmarszczek jest ich uzupełnienie kwasem hialuronowym. Mogą to być: Stylage, Restylane, Surgidem, Juvederm. Substancje te nie są toksyczne, nie uczulają i dobrze toleruje je skóra. Kwas taki jest w naszej skórze jako naturalny składniki, ale z wiekiem niestety mamy go coraz mniej. Podjęcie takie decyzji może być szybkie, ponieważ nie potrzeba nam żadnych badań do wykonania tego zabiegu. Rezultat jednak utrzymuje się rok.

Zmysłowe usta

Wiele z nas narzeka również na swoje usta. Często wąskie, niewyraźne lub mało proporcjonalne do siebie dają nam efekt mało atrakcyjny. Z wiekiem nasze usta także stają się mało pełniejsze a wokół nich lekkie zmarszczki. Jest na to sposób, nazywany modelowaniem konturu ust. Wszystko odbywa się z pomocą oczywiście kwasu hialuronowego. Wprowadzany pod skórę w nie dużych ilościach kwas powoduje obudowę kolagenu i elastyny. Preparat wiąże się z wodą i powiększa nasze usta w naturalny sposób. Taki zabieg trwa około 30 minut i jest całkiem bezpieczny. Efekt taki utrzymuje się rok. Ilość preparatu wstrzykiwanego jest zależna od pożądanego efektu.

Jędrna i młodsza skóra

Nasza twarz jest naszą wizytówką. Bardzo często zwracamy na nią szczególną uwagę, ponieważ z wiekiem traci ona swój kształt i prawidłowy wygląd. Skóra w okolicach skroni, podbródka czy policzków wiotczeje i tarci swoją elastyczność. Aby złagodzić takie problemy estetyczne, można wybrać zabieg wolumetryczny. Wykorzystuje się w tym celu najczęściej kwas hialuronowy i nowoczesny preparat Scupltra. Substancja ta może być stosowana podskórnie lub wnikać w głębsze warstwy. Działa ona jednak stopniowo i łagodnie. Dzięki temu efekt jest bardzo naturalny i bez chwalenia się innym o zabiegu, osoby z otoczenia mogą nie zauważyć w tym ingerencji jakichś substancji. Efekt najbardziej widoczny ukazany jest po sześciu tygodniach i rozwija się aż do dwóch lat. Ale dla lepszego rezultatu warto go powtórzyć nawet do trzech razy. Preparat ten wstrzykiwany działa dwufazowo. Wypełnia najpierw zmarszczki, co powoduje napięcie skóry, a potem woda zawarta w nich wchłania się i produkuje się naturalny kolagen, który wypełnia bruzdy. Efektem jest gładka, wygładzona skóra. Idealnie sprawdza się także do cery po trądziku.

Te wszystkie metody na piękniejsze ciało są małoinwazyjne i bezbolesne. Medycyna estetyki mknie do przodu z szybką prędkością. W nowoczesnych klinikach do wstrzykiwania nawet kwasy nie wykorzystuje się zwykłych igieł a specjalne kaniule, które są bardzo fajnym rozwiązaniem. Dzięki temu preparat może być wprowadzany we wnętrze skóry bez uszkodzenia tkanek naczyniowych. Na twarzy nie powstają wtedy siniaki i oznaki wykonywanego zabiegu. Z biegiem czasu mamy coraz więcej metod, które umożliwiają być młodszym i piękniejszym bez stresu.